| Model No. | DS402FS |
|---|
| Brand | Daosafe |
|---|
| Framework Material | 304 Full Stainless Steel |
|---|
| Dimension | 2200 * 1500* 2250mm |
|---|
| Weight | 350kg/pcs |
|---|
| Passage Width | 2 lanes, 650mm/lane |
|---|
| Arm Support | 120° rotors with 3 sections or 90° rotors with 4 sections |
|---|
| Passing Direction | Single directional / Bi-directional |
|---|
| MCBF | 5 million |
|---|
| Power Supply | AC220V/110V, 50/60Hz |
|---|
| Operation Voltage | 24V DC |
|---|
| Power Consumption | 40W |
|---|
| Operation Temperature | -15 °C – 60 °C |
|---|
| Operation Humidity | 0 ~ 95% (No freeze) |
|---|
| Working Environment | Indoor / Outdoor with solid rain protection roof |
|---|
| Flow Rate | 35-40 people per minute |
|---|
| LED Indicator | Yes |
|---|
| Emergency | Automatic arm open when power off |
|---|
| Communication | Dry contact, Relay signal, RS485 |
|---|
Reviews
There are no reviews yet.