Description
Bollards
| Model No. | DSSP1001 |
|---|---|
| Brand | Daosafe |
| Dimension | φ340 * 805mm |
| Height Aboveground | 600mm |
| Height Underground | 205mm |
| Cylinder Diameter | 219mm (168/133mm Optional) |
| Cylinder Thickness | 6mm (3/8/10/12mm Optional) |
| Weight | 31kg (15kg, 21kg Optional) |
| Material of Cylinder | 304 Stainless steel |
| Pre-embedded Section | Q235 Steel (A3) |
| Material of Flange | 304 Stainless steel-Brushed |
| Material of Top Cover | 304 Stainless steel-Brushed |
| Reflective Tape | 3M-DG3, 50mm |
| LED Warning Light (Optional) | 12VLED strip, RGB, Remote control |
DSSP1001
| Title | Description | Version | Size | Hits | Date added | Date modified | Download |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| dssp1001-bazza | 840.82 KB | 190 | 19-12-2021 | 19-12-2021 | DownloadPreview | ||
| DAOSAFE=CE-LVD | 705.89 KB | 181 | 20-12-2021 | 20-12-2021 | DownloadPreview | ||
| DAOSAFE=CE-EMC | 727.34 KB | 178 | 20-12-2021 | 20-12-2021 | DownloadPreview |






Reviews
There are no reviews yet.